24 | 07 | 2019

Pyszne witaminki - robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminkach dzieci postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

tekst i foto: Wiesława Stańczyk